Jdi na obsah Jdi na menu
 

Sezóna 2007/08

23. 7. 2010

 

 

Konečná tabulka po sezóně 2007/08

6.liga

1

  FC Discavery

24

20

1

3

107:28

61

2

  Comworld Tovač.

24

17

1

6

67:31

52

3

  Internazionale

24

14

4

6

90:58

46

4

  FC Barrsa

24

15

1

8

73:53

46

5

  SKÚ

24

13

4

7

74:40

43

6

  Mamuti

24

12

5

7

52:41

41

7

  FC Henčlov

24

11

3

10

60:57

36

8

  FC Dragons

24

9

1

14

53:66

28

9

  Dněpropřerovsk

24

9

1

14

60:84

28

10

  Kanibalové

24

8

1

15

50:67

25

11

  1.FC Podolí

24

6

0

18

40:111

18

12

  Peršink Bochoř

24

5

2

17

29:64

17

13

  Švagr team

24

5

2

17

41:95

17

 

 

Statistiky týmu i jednotlivých hráčů za sezónu 2007/08

 

Tabulka střelců

Jméno Počet odehraných zápasů Góly Průměr gól / zápas
Divina Jiří 18
5
0.27
Dobíšek Petr 15
6
0.4
Dorazil Václav 20
7
0.35
Hrotek Aleš 19
3
0.15
Kopečný Martin 18
0 0.00
Kubík David 22
1
0.04
Matuška Petr 12
3
0.25
Měchura Jakub 23
11
0.47
Pech Michal 4
3 0,75
Zdařil Jan
9
0 0.00
Slováček Libor 15
1 0.06
Honza Leitkep
17 12 0.70
Chromec Tomáš 1 1 1.0

 

Tabulka gólmanů

Jméno Počet odchytaných zápasů Obdržené góly Průměr gól / zápas
Dobíšek Petr 10 28 2.80
Pech Michal 14 37 2.64
Měchura Jakub
1 0 0.00

 

 Reporty ze zápasů

Comworld Tovačov - FC Dragons


0:2

 
Tuto sobotu nás čekal poslední zápas sezóny 20007/08 PLMK. Jako třešnička na dortu nám byl nalosován Comworld Tovačov, který už měl jistý postup z druhého místa do 5. ligy PLMK. Po minulém výprasku na jejich domácím hřišti naše ambice nebyly nijak vysoké. Netradičně se do brány postavil Kuba Měchura, aby dopřál Dóbovi zahrát si v jeho posledním zápase v poli. Rozhodčí odstartoval zápas a Draci se ujali aktivity. Velkou posilou nám byl Mařa, který úžasně se Zdařou drželi míč na středu hřiště a rozdávali neskutečné přihrávky. Obrana fungovala jako ochranná tvrz a  nepouštěla soupeře k zakončení. Nevídané zákroky předváděl v bráně Kuba Měchů. Trvalo asi 15 minut než se poprvé změnilo skóre. Kuba Měch pohotově rozehrál na střed hřiště, kde Mařa zpracoval a všiml si nabíhajícího Dóby. Svoji milimetrovou přihrávkou za obranu vyslal Dóbu na steč a ten z ostrého úhlu úspěšně proměnil. Stav byl tedy jedna nula a Draci se dostávali stále do většího tlaku. Mnohdy až neskutečnými zákroky nás držel Kuba Měch. Zlikvidoval minimálně tři po sobě jdoucí gólovky. I obrana si zaslouží velkou pochvalu. Dřela, blokovala střely a nepouštěla soupeře ke kombinacím. Netrvalo dlouho a skóre se opět měnilo. Po důrazu Jury a chybě soupeřova gólmana se nám podařilo opět skórovat. Do konce poločasu už se toho mnoho nestalo a tak skóre zůstalo 2:0 pro Draky. Soupeř měl velkou chuť na pivo a tak nás popoháněl do druhého poločasu. Vzhledem k nepříznivému skóre pro Tovačov je logické, že se do toho pustili s obrovskou vervou. Draci byli pod tlakem a většinu času se jen bránili. Ale díky naší obraně neměli mnoho šancí ke skórování. Střely z dálky s přehledem chytal úžasně chytající Měch a z bezprostřední blízkosti je hasil blokující Felix. Draci se dostali do pár slibných brejků, ale bohužel bez gólové příchutě. Největší šanci v druhém poločase měl hlavičkující Dóba, když ho našel milimetrový center Zdaři. Ale tato hlavička pouze orazítkovala soupeřovo břevno. Do konce zápasu zbývaly nějaké tři minuty ,když se do našeho opuštěného pokutového území přiřítil Tovačovský útočník.Byl to souboj mezi našim gólmanem a jejich útočníkem. Měch byl pohotový a  snažil se zmenšit střelecký úhel vysunutím až na hranici vápna, kam si útočící hráč předkopl míč. Vzdálenost mezi míčem a oběma hráči byla totožná a ani jeden neměl v plánu tento souboj vypustit. Oba hráči šli tvrdě nohama napřed a pak bylo slyšet jen uširvoucí křičení. Comeworldský hráč zůstal ležet na zemi s bolestivou grimasou v obličeji. Jeho spoluhráči se okamžitě dožadovali pokutového kopu, ale ten nebyl oprávněný. Soupeř už neměl chuť dohrávat zápas a tak byl předčasně ukončen za stavu 2:0 pro Dragons a ti si tak zajistili pevnou 8. příčku v 6. lize PLMK.

 

 

 

 

Výsledek : 0 : 2 (0 : 2)

Sestava : Měchura - Kubík, Kopečný, Slováček L. - Dobíšek, Zdařil - Divina, Měchura

Branky : Divina, Dobíšek

 

 

 

 

 

 

FC Dragons - Mamuti


1:4

 

 

Výsledek : 1 : 4 (0 : 2)

Sestava : Dobíšek - Kubík, Kopečný - Divina, Hrotek - Dorazil, Leitkep, Měchura

Branky : Leitkep

 

 

 

 

 

 

Kanibalové - FC Dragons


2:0

 

 

Výsledek : 2 : 0 (1 : 0)

Sestava : Dobíšek - Kubík, Slováček L. - Divina, Hrotek - Dorazil, Leitkep, Měchura

Branky : nikdo

 

 

 

 

 

Peršink Bochoř - FC Dragons


3:6

 

 

Výsledek : 3 : 6 (2 : 1)

Sestava : Dobíšek - Kubík, Slováček L. - Hrotek, Matuška - Leitkep, Měchura

Branky : Leitkep 3x, Matuška, Měchura, Slováček L.

 

 

 

 

 

FC Dragons - FC Barrsa


1:4

 

 

Výsledek : 1 : 4 (1 : 0)

Sestava : Dobíšek - Kopečný, Zdařil - Hrotek, Matuška - Divina, Dorazil, Leitkep, Měchura

Branky : Matuška

 

 

 

 

Internazionale - FC Dragons


5:2

 

 

Výsledek : 5 : 2 (1 : 1)

Sestava : Dobíšek - Kubík, Zdařil - Hrotek - Divina, Dorazil, Měchura

Branky : Dorazil, Hrotek

 FC Dragons - 1.FC Podolí


4:5

 

 

Výsledek : 4 : 5 (0 : 1)

Sestava : Pech, Dobíšek - Kubík, Kopečný - Dobíšek, Hrotek, Zdařil, - Dorazil, Leitkep, Měchura

Branky : Leitkep, Dorazil 2x, Měchura

 SKU - FC Dragons


7:0

 

V zápase, ve kterém se po první půli mohlo stát ještě cokoliv, se nakonec z jasného vítězství radovali domácí, když Drakům hrajícím se 7 hráči došly ve druhém dějství síly a aktuálně třetí tým tabulky SKU si s chutí zastřílel.
Jumba

 

Výsledek : 7 : 0 (1 : 0)

Sestava : Pech - Kubík, Slováček L. - Dobíšek, Zdařil - Dorazil, Měchura

Branky : nikdo

 FC Dragons - Discavery


0:4

 

Zápas s týmem o dvě třídy lepším skončil zaslouženým vítězstvím hostí, kteří v současnosti vedou tabulku 6.ligy PLMK.
Domácím dělalo problém přihrát si na pár metrů a tak až na zhruba 15 minutovou pasáž ve 2.poločase, kdy kombinační hra Draků dostala reálné obrysy, neměla hostující defenzíva příliš práce. I v této fázi hry však obrana Discavery pracovala na výbornou a tak se žádný z domácích hráčů nemohl radovat ani z čestného střeleckého úspěchu.
Jumba

 

Výsledek : 0 : 4 (0 : 2)

Sestava : Pech - Kopečný, Kubík, Slováček L. - Dobíšek, Hrotek, Zdařil - Divina, Dorazil, Měchura

Branky : nikdo


 


Dněpropřerovsk - FC Dragons


2:2

 

Zápas s týmem plným hádavých hráčů z nichž někteří hrají velký fotbal skončil smírně, snad v budoucnu takovýchto týmů ubyde a přibude fér hráčů, kteří jdou na zápas s chutí si dobře zahrát, samozřejmě také regulérně zvítězit a ne se záměrem někoho zranit nebo vyhrát za každou cenu.

Jumba

 

Výsledek : 2 : 2 (1 :0)

Sestava : Dobíšek - Kopečný, Kubík - Hrotek, Matuška, Zdařil - Dorazil, Leitkep, Měchura, Pech

Branky : Hrotek

 

 

 

FC Dragons - FC Henčlov


2:3

 

Měli jsme se podle našich meterologických prognóz probudit do slunného nedělního rana a odehrát zápas proti Fc Henčlov na našem domácím hřišti, místo toho mrholilo a místo nás se na hřišti „proháněly“ žížaly. Proto jsme se domluvili se soupeřem a odehrali jsme zápas na jejich hřišti. Musím objektivně přiznat, že bylo v o dost lepším stavu. Již při protahování nařízené naším kapitánem jsme si všimli, že našich protihráču je nějak nezvykle moc. Výkop začal někdy po jedenácte hodině, až do první standartky, kdy podle mě(promiň Jumbo) si náš golman postavil špatně zeď a hráč „hostí“ uklidil míč k vzdálenější tyči. Poté pro mě trochu nepochopitelně sme přestali hrát a více se hádat, do toho náš soupeř začal ochotně padat, náš rozhodčí stál za hovno a Jura začal pěnit. Ale naštěstí jsme dokázali do poločasu vyrovnat , kdy se z otočky levačkou trefil Kuba Měchura. Do konce poločasu se již nic nezměnilo. Hned na začátku dalšího poločasu se trefil soupeř téměř z půlky, kdy míč proklouzl pod padajícím Jumbou. A my opět  místo toho, abychom začali hrát a soustředili se na hru, opět začáli řvát, i když objektivně řečeno, když jejich obránce (takovej ten, co vypadá jak makak, hrál v obraně a vůbec nestřídal) lítal jak superman a další jejich hrači se přidávali, není se čemu divit. Za několik minut jsme ovšem z ojedninělé šánce, kdy Kepik házel aut, vyrovnali, hlavou skóroval Dóba. Poté se ještě mohl poprvé trefit za draky Felix, ale trefil jen tyč. Když už to vypadalo, že se oba týmy rozejdou smírně, dostali jsme góla po nechtěné teči Martina Kopca. Tak také zápas skončil.
Za tým Henčlova však dle mého úsudku nehráli pouze hráči, splňující všechny podmínky pro regulérní start v zápase 6.ligy PLMK, ale to už je nyní věc druhá, příště si na to dáme větší pozor, faktem ovšem je, že jsme v neděli prohráli, ať už za soupeře hrál kdokoliv, to musíme akceptovat a poučit se z toho.

Měch


Výsledek : 2 : 3 (1 : 1)

Sestava : Pech - Kopečný, Kubík, Slováček L. - Dobíšek, Matuška - Dorazil, Leitkep, Měchura

Branky : Měchura, Dobíšek


 

Švagr team – FC Dragons


0:3

 

V neděli 13.4. jsme měli naplánované 15.kolo PLMK a to na hřišti Švagr teamu v Záběštní Lhotě. I na druhý zápas jarního kola jsme se sešli v hojném počtu. Svou přítomností nás poctil i náš „bývalý“ hráč Kuba Slováček, který se posléze zhostil role sudího a kouče. Pod taktovkou našeho trenéra vyběhla na hřiště naše základní pětka s Jumbou v bráně. Na první poločas dohlížel soupeřův rozhodčí a hra obou týmů podle toho také vypadala, byla opatrná a vycházela ze zajištěné obrany. Šancí bylo pramálo na obou stranách a hra se převážně zdržovala ve středu hřiště. Do první větší šance jsme se dostali po přečíslení, ale k otevření skóre nám zabránila nečistá hra soupeře a neznalost jejich sudího. Ze soupeřovi strany byla vidět spousta nečistých zákroků a to se jim posléze stalo osudným. Po jednom z mála odpískaných faulů se k volnému kopu postavil Dóba. Ten po úžasné clonící práci Vaška a Zdaří neměl problém umístit míč k pravé tyči a vstřelit tak úvodní gól tohoto duelu. Do konce poločasu ještě zbývala spousta času a soupeř se stále agresivněji tlačil před naši bránu. V jeho útočné snaze však bránilo trio úžasně bránících Draků. Soupeř se pokoušel střílet z každé pozice, ale Jumba byl ve formě a neměl nejmenší problém jejich střely pochytat. Gólu chtiví Švagr však zapomínal na defenzivní činnost. Toho využil Kuba Měch a pohotově z autového vhazování našel nabíhajícího Dóbu a ten hlavou vstřelil druhý gól. Do poločasu se už mnoho neodehrálo a tak Draci vedli nad Švagrem 2:0.
Do druhého poločasu nastoupila opět základní pětka. Po zranění kolene z prvního poločasu nastoupil na svůj post i Alda. Ovšem bolest mu nedovolila hrát a byl vystřídán Zdařou. V druhém poločase draci úžasně kombinovali a dostávali se častěji do střeleckých pozic. Zdařa perfektně rozdával míče a dostal tak Měcha do další velké šance, kterou s přehledem proměnil v třetí gól. Naše neprostupná obranná tvrz nedovolila soupeři skórovat a tak si Jumba připsal další „nulu“. Konečný stav zápasu zůstal tedy 3:0 ve prospěch Draků.
Myslím, že tento zápas se nám vyvedl mnohem lépe než proti Kanibalům. V obraně se komunikovalo a šlapala tak na 100%. Zdařa se sehrává a dává hře myšlenku. Já jsem na pár drobností spokojený. Každému patří mé dík a Jumbo..... gratuluji k další nule. To co si říkáš asi opravdu funguje. Jen tak dál.

Dóba


Výsledek : 0 : 3 (0 : 2)

Sestava : Pech - Kopečný, Kubík, Slováček L. - Hrotek, Zdařil - Dorazil, Dobíšek, Měchura

Branky : Dobíšek 2x, Měchura

 

 

FC Dragons – Kanibalové


1:0


Je neděle 6.4.2008, na hřiště ZŠ Trávník kde hnízdí tým Draků se pomalu začínají trousit hráči nadcházejícího klání mezi týmem domácích, pro než je toto první zápas po zimní přestávce, a týmem Kanibalů hladových po úspěchu.
Do domácí branky se již při rozchytání staví Jumba a tak je jasné, že Dóba společně s novou akvizicí na soupisce Draků Zdařou, zaskočí v záloze za absentující duo Chicky, Jumper. Do obrany jsou připraveni Felix, Kopec i Kubes, o nebezpečí před soupeřovou bránou se potom budou starat čtyři útočná tykadla, jmenovitě Kep, Jura Divina, Měch a Vaša.
V 10:30 zazněla poprvé Sloviho píšťalka, jenž se pro tento zápas zhostil nevděčné úlohy sudího. Kanibalové začali aktivněji a již v první minutě několikrát prověřili připravenost domácího gólmana. Draci se z mírné úvodní převahy soupeře brzy oklepali a pomalu se začínali osmělovat směrem do předu, střelecké pokusy Kepa, Měcha ani dalších dvou útočníků však povětšinou nenecházely svůj cíl, největším nebezpečím pro hosty tak byl v první půli jejich nejistý gólman. Hosté však nezůstali zakopání na vlastní polovině a podnikali rychlé výpady do soupeřovi obrany, kde však jejich akce většinou končily na domácích obráncích. Drakům chyběl aktivní pohyb bez míče a nabízení se spoluhráčům pro přihrávku a tak nebylo ojedinělým jevem, že ani konstruktivně založení Dóba se Zdařou, či přímo Jumba z rozehrávky od vlastní brány neměli komu nahrát. Míče tak povětšinou létaly na zdař bůh na vysunuté hroty domácích, které si s nimi ale ve většině případů poradit nedokázaly. Za to hosté ve středu hřiště umě kombinovali a při přechodu do útoku působili daleko sehranějším dojmem, výsledkem toho bylo několik dobrých příležitostí, které však Jumba za pomocí svých beků a brankové konstrukce dokázal zneškodnit. První poločas tak skončil bez branek 0:0.
Do druhého poločasu vstoupili Draci už o něco aktivněji a prvních pár minut se hrálo v bezpečné vzdálenosti od jejich branky. Hráči domácího celku pálili ze všech pozic, ale všechny jejich střely bez větších problémů zlikvidoval po přestáce již v dobré pohodě chytající gólman Kanibalů. Hosté po pár minutách znovu začali nabývat stracenou půdu pod nohama a vyslali směrem na bránu domácích několik střeleckých pokusů, ty však nebyly z kategorie nejpřesnějších. Zápas se pomalu začal lámat do své závěrečné čtvrtiny, na hřišti stále převládala bojovnost více než-li fotbalové umění hráčů a tak si na své nepřišlo ani shovívavé oko pár přihlížejících diváků, kteří si našli cestu na tuto předehrávku posledního jarního kola. Když už to vypadalo, že stav 0:0 jen těžko někdo změní, napřáhl z pár kroků od branky Kanibalů domácí Jirka Divina, k němuž se míč odrazil po Kepově zahraném přímém kopu a nechytatelnou střelou pod břevno otevřel scóre zápasu. Toto domácím vlilo novou krev do žil a do dobrých příležitostí se postupně dostali Kuba Měchura a Peťa Dobíšek, prvně jmenovaného však vychytal hostující gólman a Dóbu pro změnu zklamala muška. Hosté se ještě snažili s výsledkem něco udělat, několikrát svého soupeře přikovali na vlastní polovinu a sérií nebezpečně zahrávaných outů ohrožovali Jumbovu branku, ten však za pomocí svých spoluhráčů všechny útoky Kanibalů přestál bez úhony a tak se Draci mohli radovat z vítězství hned ve svém prvním vystoupení v jarní části ligy. Doufejme jen, že v příštím zápase tým FC D již předvede fotbalovější výkon a o jeho výhře nebude muset rozhodnout pouze jedna vydařená střela. I přesto si však mou pochvalu zaslouží všichni hráči Dragons, kteří po dobu zápasu běhahli po hřišti a snažili se ze sebe vydat to nejlepší! Díky kluci, byl to první zápas po zimě, příště už to snad bude zase lepší!
Jumba


Výsledek : 1 : 0

Sestava : Pech - Kopečný, Kubík, Slováček L. - Dobíšek, Zdařil - Dorazil, Divina, Leitkep, Měchura

Branky : Divina

FC Dragons – Comworld Tovačov


1:6


Ač to nebývá mým zvykem, tak jsem se dobrovolně přihlásil o napsání tohoto reportu. Nejdříve bych se rád vrátil k tomu, co jsem napsal posledně po zápase s Fc Barrsa. Psal jsem, že po tomto zápasu se můžeme měřit s každým, ale toto bych rád vzal zpět. To, co jsme předváděli poslední tři zápasy bylo strašné. V tomto článku nebudu rozebírat jen průběh zápasu, ale také naši hru a přístup k ní. Rád bych ještě dodal, že to je můj pohled na naši hru a je dost možné, že se mnou nebudete souhlasit.
Takže:
V sobotu jsme odehráli zápas proti suverénovi letošní sezóny 6. ligy Comworldu Tovačov. Přijeli jsme tam jako jasní outsideři tohoto zápasu, ale to neznamená, že v tom zápasu nemůžeme odehrát slušný výsledek. Na našem „fóru“ padaly návrhy, že na ně vletíme nebo to zabetonujeme a vesměs se mluvilo, že to betonování bychom mohli zkusit.
Co se týče hřiště, to vypadalo před zápasem vzhledem k počasí posledních hracích dnů docela slušně, ale opravdu jen vypadalo. Terén byl hodně promoklý a již při menším rozkopání před zápasem byl rozryt jako od sviníJ. Ale už k zápasu.
Rozhodčí pískl do píšťalky a my se hned od začátku zápasu dostávali do problému, hra neuspořádaná, bez řádu, pohled strašnej, ale drželi jsme skoré 0:0. Po pár dobrých šancí soupeře jsme se dostali do šance i my, kdy Jura centroval a Kep těsně minul domácí branku. Poté jsme si ovšem vybrali slabší chvilku a během chvíle jsme prohrávali o tři góly po velmi podobných akcích soupeře a vypadalo to s námi na ručník. K tomu se terén měnil v oraniště, v němž se soupeř daleko lépe pohyboval. Šlo vidět, že se jedná o bývalé (možná i současné-čert víJ) fotbalisty. Po této ledové sprše v naší brance se situace uklidnila a občas jsme se dostali do nějaké menší šance i my. Ovšem většina našich akcí končila již v zárodku, ačkoliv i nám se podařilo vsítit branku, možná šťastnou, kdy Kep vystřelil, domácí gólman vyrazil jeho střelu na břevno a pak to tam nějak zapadlo nebo to Kep dotlačil (nevím přesně, reklamoval jsem rukuJ - poznámka korektora: gól si dal obránce soupeře, který se snažil míč odkopnout). Nakonec to byla také jediná branka našeho týmu. Dokonce poločasu se už nic nestalo.
Druhý poločas, i přes poradu týmu, začal tak, jak poločas první a soupeř opět během malé chvíle vsítil 3 branky. Po této spršce gólu, za kterou ovšem brankář nemohl, jsme poprvé letos měnili brankáře a poprvé se letos do branky postavil náš třetí gólman Jakub Měchurka (už se nedivím Jumbovi, že v té bráně furt řve, strašnej pohled). Ten už však neinkasoval.

Myslím, že jsme s nimi mohli odehrát slušnou partii, dozadu nebyli tak dobří jak dopředu. Měli tam okna a toho musíme využívat. Doufám, že to bude poučeni do dalších zápasu a třeba už proti Kanibalům, to bude o něco lepší


Výsledek : 1 : 6

Sestava : Pech - Slováček L.,Kopečný - Hrotek, Matuška, - Divina, Dobíšek, Měchura, Leitkep

Branky : Leitkep     
Závěrečné shrnutí zápasu :


Začnu od konce:
Brankář: těžko s tím mohl něco udělat. Soupeři procházeli až do brány jako nůž máslem. Za góly, aspoň, co si na ně vzpomínám vesměs nemůže.
Obrana: Občas dobré momenty,ale jinak tragédie. Jak může jeden a tentýž hráč soupeře dělat pořad stejnou fintu a pořád mu vycházet. Průchozí byla jak podchod v pasáží. Soupeř si dělal co chtěl. Ale samozřejmě,nemlže za to jen obrana, ale i zbytek týmu. A druhé půlce druhého poločasu nemluva, to párkrát posledního hrála záloha.
Záloha: Chybí totálně myšlenka, mozek, který by rozdával přihrávky. Navíc často končí naše snaha ve středu hřiště,ať je v záloze kdokoli.
Útok: K tomu těžko něco napsat,když je to můj part,přece se nebudu buzerovat :D, ale vážně, asi hodně statické dlouhé čekaní se na přihrávky na místě. Asi by měl kritizovat někdo jiný :)


A teď celkově, co mi asi nejvíc vadí:
Hra statická neuspořádaná,vládne chaos, fotbal bez myšlenky, přihrávky strašné. Vedení míče, vedeme když se má přihrávat a naopak. Málo se nabízíme.

Měnění si míst:
Když obránce vyváži musí ho někdo zastoupit, více rotovat,měnit si místa, aby soupeř nestíhal. Chce to více vést až do branky.

Komunikace:
 
Nic moc, a kdyžtak jen vtípky. Jasný, že to k tomu patří,ale čeho je moc, toho je příliš. Např. na úkor vracení se apod. a když se komunikuje, tak zrovna tak,že to není vhodné: Malý příklad. Když jsem chytal, rozehrával jsem, Jura úplně volnej na pravé straně a místo toho, aby sledoval hru, otočenej ke mně zády a vykecával s hráči na střídačce, po zařvaní na něj byl už samozřejmě obsazen.

Jinak když se něco nepovede, nadávaní si apod...není nad týmového ducha

Střídaní:
Nehorázně pomalý, tempo, jak kdybychom byli na hřibech, střídaní při soupeřových autech na naší útočné polovině. Taky strašný!

„Házení flinty do žita“:
Proč hodně soupeřů může výsledky jak s náma nebo v jiných zápasech otočit, protože hrají až do konce. S prominutím nevyserou se na to a nezačnou mít z toho prdel. Hrají až dokonce.

Fauly:
Často někteří hráči vytečou, myslím, že když soupeř hraje slušně, tak my můžem taky. Je jasný, že občas se něco nechtěně stane, nějaký faul se přihodí, zvlášť na tomto terénu, nebo nějaký taktický faul, ale ne nic strašného, tak nemusíme začít nadávat a hrát jak prasátka.

Vůdčí osobnost: Asi by to měl byt kapitán,ale toho moc není slyšet. Občas se snaží Jumba, ale chtělo by to někoho do pole, kdo by pořádně zařval a „kočíroval“ tým.

Sportu Zdar a fotbalu zvláště :)

Igor

 


Mamuti – FC Dragons


3:2

 

Zápas začal v docela svižném tempu s šancemi na obou stranách, v prvním poločase měli mírnou převahu hráči Mamutů, ale skórovat mohli i snaživí Draci hýřící dobrý pohybem a to především v situaci, kdy Měch z rohového kopu brilantně našel nabíhajícího Jumbu, ale ten ze třech metrů trefil pouze padajícího gólmana domácích.
Do druhého poločasu vlétli draci jako uragán a rychle se zásluhou Honzi Leitkepa ujali vedení, netrvalo dlouho a Jumpík přidal i druhou branku hostí.
Vedení 2:0 a do konce 15 minut, vše se zdálo jasné, potom ovšem přišel přímý kop domácích a snížení stavu na 1:2. Od té chvíle jakoby se Draci začali bát o výsledek a v útoku již nebyli tak aktivní, navíc blátivé hřiště nepřálo kombinační hře a tak to hosté zkoušeli dlouhými nahazovanými míči k soupeřově brance, po jedné takové akci zazvonilo břevno domácí branky, to když gólman Draků přesně vyhodil na nabíhajícího Jumbu, ale ten bohužel nedokázal hlavou uklidit míč do sítě. Z ojedinělé šance Draků tedy nazapršelo a tak se museli bránit narůstajícímu tlaku domácích, kterým se však nejprve 10 minut před koncem podařilo vyrovnat a 5 minut na to dokonali 100% obrat ve scóre. Hostující hráči se ještě snažili s výsledkem něco udělat, začali opět bojovat ze všech sil, ale toto křečovité usilí už bohužel k ničemu nevedlo a tak všechny tři body zůstali doma hrajícím Mamutům .
Jumba

 


 

Výsledek : 3 : 2

Sestava : Dobíšek - Slováček L.,Kopečný, Kubík - Hrotek, Matuška, - Pech, Dorazil, Měchura, Leitkep

Branky : Leitkep, Hrotek
FC Dragons – Peršink Bochoř


1:3

 

Tento zápas se mi nechce nikterak rozepisovat a rozebírat. V neděli 4.11. jsme hostili na bochořském hřišti hostující tým Peršink Bochoř. Tato věta moc smysl nedává, ale je to tak. Z důvodu uzavření našeho domácího hřiště musíme zbývající zápasy odehrát na hřištích soupeřů. Bochořské hřiště nám vyhovuje a tak jsme to nebrali jako nějakou nevýhodu. Soupeř se sešel v hojném počtu a to byla asi jediná nevýhoda tohoto přeložení. Draci se ale sjeli také v hojném počtu. Bez stále zraněného Křováka jsme byli kompletní. Náš dívčí fun-club byl zastoupen pouze Simčou (skoro Divinovou). Byli jsme nuceni odehrát náš zápas co nejrychleji a tak se na nic nečekalo.

Úvod zápasu byl velmi chaotický a oba týmy marně hledaly svou sehranost z minulých zápasů. Hra se zřídka dostávala do prostorů střežených gólmanama. Snaha přehrát soupeře vždy ztroskotala už v jejím zárodku a to na obou stranách. Šancí bylo pramálo a obrana musela být neustále ve střehu. Bylo jasné, že jediné zaváhání může znamenat ztrátu tří bodů. Skóre se poprvé měnilo po kombinaci Dóby, Kepa a přesně střílejícího Měcha. Draci se tedy ujímají vedení 1:0. Tenhle stav však netrval příliš dlouho. Hostující tým přidal otáčky a z protiútoku nelítostně prostřelil našeho gólmana. Stav je tedy opět nerozhodný a začíná se opět od začátku. Do konce poločasu se už stav neměnil.

Druhý poločas měl velmi podobný průběh. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Občas byla k vidění nějaká ta propagační střela, ale gólmani byli pozorní. Už to vypadalo, že se rozejdeme smírně, ale do konce zápasu ještě zbývalo několik málo minutek. Jako téměř každý zápas nám nevyšel závěr a pět minut před koncem jsme inkasovali druhý gól, který nás pasoval do role poražených. S tím jsme se nechtěli smířit. Čas utíkal a nezbývalo nám než riskovat. Na hřiště jsme tedy vypustili ofenzivně laděné draky a hráli jsme pouze na jednoho obránce. Jak  myslíte že to dopadlo??? Ano správně….. půl minuty před koncem zápasu jsme inkasovali třetí gól a tím bylo definitivně vymalováno. Draci odjíždí poraženi 1:3.

 

 

Výsledek : 1 : 3

Sestava : Pech - Kubík, Kopečný, Slováček L.- Hrotek, Dobíšek - Dorazil, Divina, Leitkep, Měchura

Branky : Měchura

 

 


Fc Barrsa – Fc Dragons


4 : 5

 

Dne 27.7.2007 nás čekal zápas proti silnému týmu FC Barrsa. Před zápasové prognózy všech světových renomovaných sportovních novin a serverů (Gazetta Dela Sport, France Football, Draci.estranky.cz apod.) a sázkové kanceláře pasovaly do role papírových favoritů našeho soupeře, kterému před tímto zápasem patřilo v tabulce 5. místo a 3body náskoku na „Draky“(ovšem Draci měli zápas k dobru,pozn. Redakce). Tyto prognózy byly umocněné ještě tím, že jsme měli v nohách zápas s 1.Fc Podolí, který jsme odehráli ani ne 24h před tím na velmi těžkém terénu, který se z části podobal bahenním lázním.
Ovšem zpět k sobotním zápasu. Náš soupeř přistoupil na žádost, jestli by výkop nemohl být o hodinu dřive, protože naši hráči si museli plnit i jiné záležitosti. Soupeř na to přistoupil,za čež mu patří velký dík.
Ve 14:00 zazněl hvizd rozhodčího (našeho zraněného hráče a momentálně trenéra Sloviho). Od prvního hvizdu Draci překvapili všechny přítomné včetně sami sebe výborným pohybem (v kontrastu s videem,pozn. Redakce :-D), skvělou obranou, gólmanem a vynikajícími přihrávkami. Šancí si Draci v tomto zápase vytvořili více než za několik předcházejících zápasů dohromady.. Svou aktivitu zúročili Draci v 8.minutě, kdy se trefil z dorážky po střele Kepa Kuba Měchura a dostali se zaslouženě do vedení. Asi po minutě zvýšil na 2:0 po rohu Chickyho krásným gólem pod víko Kep. Další gól Draků padl těsně před koncem 1.poločasu, kdy nahrávku Dóby zúročil ve třetí gól Kuba Měchura. 3:0 pro Draky skončil i první poločas.
Druhý poločas ovšem pro Draky začal nešťastně, když soupeř snížil na 1:3 z pohledu domácích. Poté se však Draci vrátili ke své hře a góly Chickyho a Kuby Měchury (3. gólem ten den a 5. během necelých 24. hodin pozn. redakce) zvýšili Draci na 5:1 a mysleli si, že už je „vymalováno“. Soupeř však třemi góly v posledních 5 minutách zkorigoval na konečných 4:5 ze svého pohledu. A samozřejmě bych chtěl pochválit, ač sme dostali dost branek, našeho skvělého brankáře, který nás hodněkrát podržel.
Ovšem i tak dle mého odehráli Draci svůj dosavadní suverénně nejlepší zápas, který byl i divácky atraktivní a pokud odehrají celý zápas jako prvních 55 minut, mohou se měřit se všemi a třeba klidně i postoupit :).
Velký dík však také patří soupeři jak za jeho ochotu, tak i přístup ke hře a teď si vypůjčím větu od Dóby z návštěvní knihy, že nedohrávali jak prasata, jako většina našich dosavadních soupeřů.

Igor

 

Výsledek : 4 : 5

Sestava : Pech - Kubík, Kopečný - Hrotek, Matuška - Dobíšek, Divina, Leitkep, Měchura

Branky : Měchura 3x, Laitkep, Matuška

1.FC Podolí - FC Dragons

 

1 : 5

 

 

První gól zařídil Kep, když nejprve nastřelil golmana, následně se sám dostal k dorážce, kterou ovšem poslal do tyče, její odraz však využil ke svému třetímu pokusu a tentokráte již mířil přesně. Stalo se tak v 10.minutě prvního poločasu, který se také skončil výsledkem 1:0 pro hosty, když domácí ohroziili Jumbovu svatyni sotva dvěma střelami, se kterými si hostující golman bez problémů poradil.

Hned úvodem druhého poločasu se však iniciativy ujali Draci, kteří se zásluhou Měchovi přesné střely dostali do dvoubrankového vedení, které po chvíli ještě navýšil Vaša z přímého kopu, když propálil zeď a na nepříjemném terénu střela proklouzla domácímu brankáři mezi nohama do sítě. Čtvrtý úspěch hosté zaznamenali po přesně zahraném outovém vhazování a Dobově pohotové hlavičce, po té draci polevili v koncentraci a dostali se pod tlak domácích, kteří svou 15 minutovou převahu zůročili ve svůj jediný gól, když si útočící hráč obhodil dva obránce draků a tvrdou ranou propálil Jumbu, v té chvíli již marně sahajícího po své první vychytané nule v letošní sezóně. Těsně před koncem 2.poločasu zaznamenal ještě svůj druhý úspěch v zápase znovuzrozený kanonýr Draků Kuba Měchura a hosté se tak mohli těšit z jasného vítězství 5:1 a zisku tří bodů na soupeřově hřišti.

Jumba

 

Výsledek : 1 : 5

Sestava : Pech - Kubík, Kopečný, Slováček L. - Dobíšek, Matuška, Hrotek - Divina, Leitkep, Měchura, Dorazil

Branky : Měchura 2x, Leitkep, Dorazil, Dobíšek

 

 

 

 

 


Fc Dragons – Internazionale

 

1 : 3

V neděli 21.10.2007 v 10:30 bylo na školním hřišti ZŠ Trávník zahájeno utkání 6.ligy PLMK mezi domácím týmem FC Dragons, kterému před tímto zápasem patřilo v tabulce 6.místo a hostujícím týmem Internazionale, okupující v tu dobu osmou příčku se ztrátou dvou bodů na svého dnešního soupeře.
S úvodním hvizdem začalo divadlo především pro pár přihlížejících diváků, kteří se přišli na tento zápas podívat, hrací plocha nebyla ještě zcela oschlá po nočních přeháňkách a tak hráči na hřišti působili spíše jako pár kluků snažících se napodobit lední revue.
Hosté hrající své domácí zápasy na témže hřišti se okamžitě ujali iniciativy, domácím odebíraly míče z kopaček již ve středu hřiště a sami podnikali nebezpečné protiútoky. Nenaplnila se ještě ani desátá minuta, když si šikovný útočník hostí obhodil dva domácí obránce a střelou těsně nad zemí směřující do protipohybu Jumby, hájícího v tomto zápase domácí branku, poslal Internazionale do vedení. Domácí se po inkasované brance ještě ani pořádně nerozkoukali a už mohli prohrávat o dva góly, to když si míč z kopaček hostujících borců našel 2x v krátkém časovém úseku cestu k domácí brance, v obou případech však zazvonila pouze levá tyč domácí svatyně. Draci se snažili s míčem u nohy často přecházet do protiútoku, ale jejich snažení brzdila vlastní nepřesnost a kluzký terén, se kterým se po celý zápas nedokázali vyrovnat. Jejich přihrávky byly nepřesné a když už se jim konečně podařilo usadit na polovině soupeře, jejich akce postrádaly chytrost a důvtip, kterým by hostující zadáky mohli překvapit. Hosté posíleni nemohoucností domácích vymyslet jakoukoliv kloudnou akci, brzo ovládli střed hřiště a míč ze svých kopaček často nepůjčovali ba naopak, byli pro domácí branku čímdál nebezpečnější. Vše vyvrcholilo mezi 15-20minutou, kdy hostující hráči pohledně a hlavně účinně zakombinovali a hostující bek se tváří v tvář Jumbovi nemýlil a střelou podél jeho nohy poslal hosty do dvoubrankového vedení. S Draky to vypadalo zle nedobře, snažili se bojovat především důrazem v osobních soubojích, nikdo z nich předem nevzdával žádný souboj, ale..nešlo to, ba naopak…byla to voda na mlýn černomodrým, kteří se domácím umě vyhýbali a nedovolil tak polevit v koncentraci defenzívě domácích. Koncem poločasu se Draci konečně dostali na dostřel hostující brány, ale svými pokusy daly pouze příležitost vyniknout hostujícímu gólmanovi.
Ani poločasová porada však Draky neprobrala z nemohoucnosti a letargie pochmurného nedělního rána a naopak vlila nové síly do žil hostujím hráčům, kteří byli k neudržení. Do desáté minuty se hrálo bez většího ohrožení hostující brány, za to domácí obrana musela být stále ve střehu. Nezaskočilo ji však ani několik rychlých výpadů černomodrých a když už bylo nejhůř, zatáhl za záchranou brzdu gólman domácích. Postupem času Drakům konečně začala vycházet kombinace, dařilo se jim vyhrávat osobní souboje a vypracovali si několik dobrých střeleckých příležitostí, ale to co hráči Internu proměnili, domácí lehkovážně zahozovali. Už už to vypadalo, že se Drakům nepodaří proměnit ani jednu ze slibných příležitostí, když si na roh Kuby Měchury naběhl Kubes a svou první brankou za Draky vůbec snížil na rozdíl jediného gólu. To domácím vlilo novou krev do žil a na hřišti jich najednou bylo plno, hosté však zachovali chladnou hlavu a s přehledem odráželi nájezdy domácích a samy přecházeli do útoku..neuplynulo ani pět minut od kontaktního gólu, když po pravé straně hřiště zatáhl míč nikým nehlídaný útočník hostí a svou jedovatou střelu z dobrých 15 metrů procedil mezi nohama chybujícího Jumby svou druhou branku v zápase. Draci ani po této ráně do týla nesložili zbraně, příkladným úsilím a bojovností si ještě dokázali vypracovat několik slibných brankových příležitostí, ale svůj střelný prach v tomto zápase již vystříleli a jelikož je v zahazování šancí začali napodobovat i hostující hřáči, stav se již do konce zápasu nezměnil.
Draci po třetí v řadě prohráli, tentokráte s týmem Internazionale 1:3

Jumba

 

Výsledek : 1 : 3

Sestava : Pech - Kubík, Kopečný, Slováček L. - Dobíšek, Hrotek - Divina, Leitkep, Měchura, Dorazil

Branky : Kubík
FC Dragons - SKÚ


0:2

 

Výsledek : 0 : 2

Sestava : Dobíšek - Kopečný, Kubík, Slováček J., Slováček L. - Divina, Hrotek, Matuška, Pech - Dorazil, Leitkep, Měchura

Branky : nikdo
Fc Discavery – Fc Dragons

2 : 1


Ve velice netradiční čas nedělního oběda jsme se sjeli do Věžek odehrát zápas proti nám již známému týnu Fc Discavery. Já sice moc dobrou paměť nemám, ale podle mě z týmu, proti kterému jsme hráli loni zbyl jen ten název. Přivítal nás našlapaný domácí tým, jehož fotbalovost se nedala přehlédnout snad jediným pohledem. K tomu jsme si přičetli celkovou váhovou převahu a hned jsme věděli že to dnes se získáním bodů nebude jednoduché. Ještě jedna okolnost stojí za zmínku. K tomuto zápasu se nás sjelo 11 hráčů, tolik nás snad ještě nikdy nebylo.

Zazněl hviz píšťalky a domácí se od prvních minut zápasu ujali aktivity. Náš začátek zápasu vypadal opět trochu chaoticky, čehož využívali domácí a bušili do naší obrany jako do vrat pevnosti která má za chvíli kapitulovat. Když se zdálo, že pomalu vyrovnáváme krok, dostal jeden z hráčů domácích prostor k technické střele, kterou poprvé překonal (částečně i možná překvapil) našeho gólmana Jumbu. Nic se zatím nedělo, jeli jsme dál. Naše hra se pomalu zlepšovala a začali jsme si i my tvořit nějaké příležitosti. Asi pět minut po obdržené brance Jumba vyhodil míč na Kepa, ten si jej stáhl ze vzduchu a z otočky levou nohou zavěsil parádní střelu přesně pod víko domácí branky. Bylo tak vyrovnáno a naše naděje na bodový zisk trošku poporostla. Do konce poločasu se již nic moc neudálo a tak skončil smírně 1:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s vědomím, že musíme hrát bojovněji a zodpovědněji, protože domácí jistě ještě nesložili všechny zbraně. Bohužel hned na začátku po zranění vrátivší se J. Slováček špatně rozehrál na střed hřiště když si nevšiml napadajících soupeřů, vzniklo přečíslení dva na jednoho a byla z toho bohužel branka. Od té doby jsme se vrhli do útoku snad všemi silami a nebýt skvělého Jumby, domácí by nás z brejků tvrdě trestali. Nicméně také se nám dařilo vytvářet si šance a posledních deset až dvanáct minut byl na hřišti vidět hlavně náš tým. Bohužel neujala se ani velká šance Chickyho, který se zápas od zápasu zlepšuje, ani jiné střely a polostřely Draků a tak domácí mohli slavit těsné vítězství 2:1 a my poprvé v letošní sezóně odešli ze hřiště s prázdnou.

 


Výsledek : 2 : 1

Sestava : Pech - Kubík, Slováček J.,Kopečný - Hrotek, Matuška, Dobíšek - Divina, Dorazil, Měchura, Leitkep

Branky : Leitkep     
Závěrečné shrnutí zápasu :


Na trochu chaotický začátek jsme si už asi zvykli, přesto by chtělo si na to dát pozor. Soupeř byl rychlejší na všech frontách, hlavně v přechodu do útoku nechával naše vysunuté hráče za zády a vznikaly tak nebezpečné situace. Jumba odchytal dobrý zápas, vytáhl pár tutovek, Kubajz podle mě na jedničku, Kopec si v obraně odvedl také svoje, na mě byla vidět nejistota a nerozehranost, bohužel jde čistě na můj vrub druhá branka, Chicky je zápas od zápasu lepší, Jumper opět předvedl dobrý pohyb na hřišti, Jura moc chtěl – bohužel si myslím že to trochu škodilo, protože pár slibných šancí táhl moc dlouho na sebe, Vaša se mi nějak nezdál, asi si nedal svůj oblíbený samosér (chápejte energeťák), Dóba bojovník, míň řvát, víc se dívat, Měch měl obdobnou formu jako Vaša, přístup k hráčům veškerý ….sem tam :), Kep, náš střelec svoje si odvedl, mohl přidat ještě druhej :)…jestli jsem na někoho zapomněl tak má štěstí….:)

-slovi-

 

 

 

 
 

FC Dragons x Dněpropřerovsk

4 : 2

 

 

Tentokráte nám los přivedl na domácí hřiště tým Dněpropřerovsku. S tímto týmem jsme doposud měli zápornou bilanci a tak jsme doufali, že to tímto zápasem změníme. Soupeř dorazil v 7 hráčích a působil velmi sebevědomě. Tým byl poskládám převážně z mladých, běhavých a technicky vybavených hráčů, ovšem nás Draky to nezastrašilo. Na tento zápas jsme byli posilněni novým hráčem ( Kepem ) a to v nás vzbuzovalo velké naděje.
Těsně před začátkem utkání dorazilo pár borců (Luďa, Polda, Břízka) z SC Gunners. Po požádání, zda nám zápas odpískají se všichni distancovali, ale nakonec se této role zhostil s vervou Luďanec ( díky moc ).
Zápas byl tedy odstartován a hosté se ujali aktivity. Bylo vidět, že si chtějí odvést tři body, ale stejný záměr jsme měli i my. Hra se přesýpala z jedné strany na druhou jako písek v přesýpacích hodinách. Ze začátku byla naše hra zpět mírně chaotická a to se nám také stalo osudným. Naše obrana zaspala a nebyla již schopná reagovat na rychlý protiútok soupeře. Jumba se tak ocitl tváří tvář soupeřovu útočníku, který na jeho branku vyslal nechytatelnou střelu, na kterou byl domácí brankář krátký. Od cca desáté minuty tedy prohráváme 1:0. Na naší hře byla znát bojovnost a snaha o vyrovnání. Do slibných střeleckých pozic se dostávali Jura Divina, Honza Leitkep (nová posila), Dóba a dokonce i palič Kuba Měchura. Obrovskou práci také odváděl Jumper, který úžasně rozebíral rodící se akce soupeřů. Přes obrovské snažení se nám podařilo vstřelit vyrovnávací gól až necelých 10 minut před koncem prvního poločasu, když se po povedené akci Kepa a Kuby Měchury zapsal druhý jmenovaný do statistik svým prvním gólem v letošní sezóně. Naše hra se od té chvíle o poznání zlepšila, především začala fungovat obrana, kde exceloval Libor Slováček, David Kubík a ze zálohy vracející se Chicky. Soupeř byl najednou bezradný, náš presing mu činil značné potíže a tak ve většině případů pouze nahazoval dlouhé míče na našeho gólmana. Ten byl pozorný a všiml si volného Jirky Diviny, na kterého vyslal milimetrově přesnou příhrávku. Jura neposedný míč bravurně zkrotil a ocitl se tak osamocený před gólmanem Dněpropřerovsku. Tomu nedal nejmenší šanci, bez problému svůj nájezd proměnil a strhl tak vítězství na naši stranu.
Po změně stran jsme se opět ujali aktivity. Soupeře jsme přehrávali a dostávali jsme se častěji k zakončení. Soupeř pod tlakem dělal spoustu chyb a na to konto musel přitvrdit svoji hru. Také si neodpustil komentování výroků rozhodčího mnohdy i s výhružkou ublížení na zdraví. Paradoxně právě ve chvíli kdy náš tlak vrcholil několika neproměněnými šancemi, se dostal ke slovu i soupeř. Stalo se tak ve chvíli, kdy většina "draků" byla nastěhována na polovině soupeře, jeden z odražených míčů umě převzal hostující spielmachr a střelec doposud jediného gólu hostí, pomocí pár rychlých kliček se zbavil svých pronásledovatelů a svůj break zakončil technickou střelou pod padajícím Jumbou. Bylo tedy opět vyrovnáno a za nerozhodného stavu 2:2 se začínalo od znova . Do konce zápasu zbývalo ještě spoustu času a tak jsme přidali na tempu a usadili jsme se na naší útočné polovině, kde se nám dařilo kombinovat. Několikrát se do zakončení dostal Vaša Dorazil, ale k naši smůle se mu nepodařilo šance proměnit v gól. V tom ho však zastal Kep, který se chtěl předvést a po další úspěšné kombinaci s domácím brankářem dostal nechytatelnou střelou pod víko z hranice pokutového území Draky opět do vedení. A aby bylo vidět jaký je Kep formát, pojistil naše již třetí vítězství v řadě dalším gólem, to si zkušeně roztáhl"soupeřova gólmana a zostudil ho krásnýma jesličkama. Do konce zápasu se již skóre neměnilo a tak zápas k radosti domácích skončil výsledkem 4:2.

 

Výsledek : 4 : 2

Sestava : Pech - Kubík, Slováček L., Dorazil, Matuška -Dobíšek, Hrotek - Divina, Měchura, Leitkep

Branky : Leitkep 2x, Divina, Měchura

 

 

Závěrečné shrnutí zápasu :

Jsem rád, že jsme konečně pochopili a uplatnili kouzlo kradení soupeřových dlouhých přihrávek. Ještě vypilovat zpracování a přechod do rychlého protiútoku. Pak se mi líbí, že konečně zapojujeme do hry více gólmana. Nebojme se zahrát malou domů. Nesmírně oceňuji bojovnost. Dalším pozitivem je vracení se útočníku do obrany. Konečně jsou tam vidět nějaké ty zárodky. Také bych rád zmínil vaši docházku. Jsem rád, že chodíte v hojném počtu a hlavně včas. Ještě zapracujeme na tom abychom chodili bez draků.( že ano Chicky a Jumpere ). Neberte to jako, že s sebou berete našeho maskota.


No a teď nějaká ta kritika. Obrana na začátku zase chrápala. Bylo to zmatené a nebyli jsme schopni rozebrat si hráče. Na druhou stranu musím hájit obránce. Pokud záloha vidí ( a že vidět musí ), že obránce se vytahuje do útoku, musí ho záloha v té obraně zastoupit. Zbytečný jeden gól. Další náš velký nedostatek jsou standardní situace a autová vhazování. Rád bych se naučil nějaký primitivní signál. Nevíme co zahrát a tím se sami připravujeme o výhodu překvapení. Na tom musíme zapilovat. To jest asi vše.

Dóba

 

 

FC Henčlov x FC Dragons

1 : 2

 K našemu druhému vystoupení v nové sezóně jsme se v neděli ráno vydali na půdu týmu FC Henčlov. Byla modrá obloha, usmívalo se na nás sluníčko a pár krtků, kteří byli rádi, že se jim u baráku zase něco děje.V 10:00 zazněl hvizd píštalky a my se pustili za honbou dalších bodů do tabulky.

 Do našeho týmu se poprvé zapojily naše nové dvě posily Chicky a Libor (Felix), prvně jmenovaný na pozici ofenzivního záložníka a druhý jmenovaný v obraně. Sešli jsme se v hojném počtu a tak bylo dost lidí na střídání a Slovi, který ještě tak mohl šetřit zraněné koleno z konce minulé sezóny, ovšem méně už šetřil své hlasivky. První poločas připomínal z naší strany všeobecný chaos a zdálo se jako by měli všichni hráči svázaný jazyk a nedokázali se přesně domluvit na svých pozicích. Možná proto jsme na v prvním poločase nevypustili ani jednu kloudnou střelu na domácí branku. Trest přišel někdy v druhé půli prvního poločasu, když se ve zmatku před hostujícím brankářem Jumbou nejlépe zorientoval hráč domácích a otevřel tak skóre zápasu.

První poločas dospěl do svého konce v poklidném tempu za občasných protestů hostujících hráčů k výkonům rozhodčího alias „vše sporné pro zelenou“.

 V pauze zazněla důrazná domluva od některých hráčů, zajména od Dóby jakožto kapitána a Sloviho jakožto toho, komu se dobře machruje když nehraje J. Píšťalky se ujal Slovi, který později zjistil že úloha rozhodčích pro jeho bojovnou povahu není zrovna to pravé ořechové. Bohudík jsme se vzchopili a ve druhém poločase začali hrát fotbal. Bojovnost v soubojích a organizace stoupla snad o 200 procent a pomalu jsme soupeře začali dostávat pod mírný tlak. Bohužel snad kvůli tomu začali hráči domácích dělat různé věci s fotbalem zdánlivě nesouvisející. Zdržování nebralo konce, provokace rozhodčího a dohady také ne. To už náš rozhodčí nevydržel a jednoho z domácích (č.5) proti pravidlům, ale z nejlepšího vlastního přesvědčení (později potvrzeném) tituloval blbečkem. Snad i díky těmto událostem koncentrace domácích opadla a my mohli postupně přispěním Peti Dobíška a Jirky Diviny otočit skóre v náš prospěch. Ovšem opět přibylo nervozity ze strany domácích, která vyvrcholila „červeným“ likvidačním zákrokem hráče číslo 5 (zákrok vidění ve fotogalerii) na bojovného Jirku Divinu. Znechuceni hrou domácích, ale potěšeni ziskem dalších tří bodů jsme tedy odjížděli z Henčlova a už se těšíme na další zápas na domácím hřišti proti týmu Dněpropřerovsk.


Výsledek : 1 : 2

Sestava : Pech - Kubík, Slováček L., Kopečný - Dobíšek, Hrotek, Matuška - Divina, Měchura, Dorazil

Branky : Divina, Dobíšek

 

Závěrečné shrnutí zápasu :

Závěrem bych chtěl přidat svůj pohled na věc. Hrajeme to proto, že nás fotbal baví, nejsme profíci. Připusťme si emoce, hecování, nadávky, to vše k tomu patří, pokud si po zápase umíme podat ruce a sednout si společně k pivu. Ale jít do souboje s vědomím, že chci někoho „trefit“ a zranit je špína největšího řádu. Zpětně mně velice mrzí i za Jirku Divinu, že jsme to neuvedli do zápisu a ten dotyčný nebude náležitě potrestán…bohužel…

-slovi-

 

 

 

 

FC Dragons x Švagr Team

8 : 0

Na úvod sezony nám los přidělil soupeře ze Zábeštní Lhoty, se kterým jsme v předcházející sezóně ze dvou zápasů získali pouze jeden bod. Tentokráte se však borci ze Švagr týmu nesešli v plném počtu, na zápas jich dorazilo pouze 5 a na hřišti to bylo znát.
Hned od úvodních minut jsme se chopili iniciativy, naše akce však končily na připravené obraně hostí, která vzdorovala až do 10. minuty, kdy ji poprvé pokořil Vašek Dorazil. Vaša se na zápas očividně dobře vyspal a při chuti byl i nadále, za nedlouho přidal druhý gól našeho týmu a o pár minut později  ho ještě napodobil Jirka Divina. Hosté se nezakopali na vlastní polovině jak by se dalo čekat, ale snažili se i sympaticky útočit, Draci však v obraně doslova létali a hosty k ničemu nepustili. Píšťalka rozhodčího přepůlila utkání za stavu 3:0 pro domácí.
Švagr vstoupil do 2.poločasu s vědomím, že vše ještě není ztraceno, když se mu podaří brzo vstřelit branku. Snahu hostí však velmi rychle utnul Míša Pech, který po spolupráci celého útoku zvýšil pod padajícím brankářem hostí již na rozdíl 4 branek. Vzápětí se Michal trefil ještě jednou, když mu spoluhráči z útoku připravili dokonalou lahůdku a Michal zvýšením scóre do prázdné branky nepohrdl. Po té přišla velká chvíle Vaška Dorazila, který si jako druhý hráč v dvouleté historii týmu připsal hattrick, když po šesté prostřelil hostujícího brankáře. To ale nebylo ze strany domácích ještě zdaleka vše, nejprve po pěkné kombinaci Jumby, Jury Diviny a Toma Chromce třetí jmenovaný zvýšil na 7:0 a gólový účet zápasu uzavřel svým třetím gólem v utkání Míša Pech, který z první přesně trefil Tomovu milimetrovou přihrávku.
Draci na úvod sezóny zvítězili vysoko 8:0.

Jumba

 

Výsledek : 8 : 0

Sestava : Dobíšek - Kubík, Kopečný - Hrotek, Chromec - Divina, Měchura, Dorazil, Pech

Branky : Pech 3x, Dorazil 3x, Divina, Chromec